PSÁNO LIDSKOU KRVÍ A SLZAMI ANDĚLŮ...

Street art

11. července 2008 v 17:48
Street art je jakékoliv umění vytvářené na veřejných místech ("Street" = ulice). Motivy a objekty Street artu jsou tak rozmanité, jako jejich autoři.Streetartové umění se v dnešní době stává vyhledávaným proudem jak pro umělce, galeristy, tak i diváky. Je to mladé, dynamické vyjádření, reagující na soudobé problémy svérázným způsobem, většinou nelegálním narušováním veřejného prostoru.
Vzhledem k tomu, že tradiční graffiti umělci používají nespoutané spreje k tvorbě svých děl, Street art zahrnuje mnohem více médií a technik, jako jsou wheatpasting, nálepky, stencil graffiti (šablonové graffiti), tvorbu mozaik, video projekci a street instalaci. Z těchto důvodů je Street art někdy nazýván jako "post-graffiti". Street art může být nalezen kdekoliv na světě. Street umělci proto často cestují do ciziny, aby rozšířili svůj design.
Street art bývá často zaměňován s vandalismem.V našich lidmi přeplněných městech se potom pouze těžko hledá hranice mezi uměním a ničením veřejného nebo soukromého majetku.Vlastní vyjádření je vlastně pro každého uměním ať už jde o tu příšernou čmáranici na každé lampě nebo o obrazy na chodníku.V dnešní době je na každém co bude brát jako umění a co jako nelibou věc.....
street art

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsem tady

Klik

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama