PSÁNO LIDSKOU KRVÍ A SLZAMI ANDĚLŮ...

Historie erotických pomůcek *1*...Vibrátory

10. března 2009 v 17:07 | Koťátko... |  Sex
Vibrátor je jedna z nejstarších erotických pomůcek,ne-li vůbec ta nejstarší.Slonovinové a dřevěné obdoby byly nalezeny již v pravěkých artefaktech,nicméně u nich nelze prokázat,jestli byli takto i využívány.Jedním z prvních dokladů je jeskynní malba samotného penisu pocházející z doby kamenné.Rozmach 1. vibrátorů zaznamenáme již ve 3. a 4. století př.n.l. v Řecku,kde to dokládá například váza s vyobrazeními.


Lidé v Řecku neměli potřebu skrývat svou sexualitu a proto považovali používání sexuálních pomůcek za samozřejmost.Věkový rozdíl se mezi partnery pohyboval mezi 10-20 lety a muži také věnovali pozornost konkubínám a mladým chlapcům.Umělý penis nazývaný ,olisbos´se stal univerzálním způsobem potěšení a jako lubrikant byl používán olivový olej.


Také v Japonsku a Číně byla tato pomůcka hojně využívána.Bohatší ženy si je nechávali vyrábět z leštěného mramoru a to i ve tvaru tzv.dvojáku.Byl zde používán výraz ,falus´.

Itálie používala zatím nejpodobnější výraz ,diletto´neboli rozkoš.Jejich zpracování bylo primitivní ale později se výrobě začali věnovat profesionální řemeslníci.Imitace z kůže bylo možné plnit mlékem aby se dosáhlo autentičnosti.


Moderní historie začíná pro robertka nepříliš slavně,protože jeho původní účel byla léčba hysterie.Tato zkutečnost vyplynula z Hippokratovy teorie,že hysterie je onemocněním dělohy a její nedostatečná stimulace způsobuje záchvaty podrážděnosti a vzteku nebo rychlé změny nálad.V knihách o lékařství z 15.století je uvedeno že ženy mají masírovat pochvu prsty.
ruční verze

Tento způsob léčby byl využíván až do 19.století,ale masáže prováděli pouze lékaři.Masírovat se mělo až to stavu vyvrcholení,což mělo při opakování na psychiku blahodárný účinek.Problém byl v tom,že jedna masáž trvala hodinu nebo déle,takže počet pacientek spíše narůstal.


První mechanický vibrátor byl zkonstruován v roce 1869 a byl na parní pohon.Strojek samozřejmě nebyl umísteň ve vibrátoru,ale ve vedlejší místnosti spolu s topením.Nějakých 20 let poté byla pára nahrazena elektřinou.Tam kde elektřina chyběla,byli používány bateriové nebo benzínové pohony.


Malé příruční verze jsou k dostání zhruba od 20.století a to dokonce v soustavách s kuchyňskými spotřebičemi(firma Sears and Roebuck nabízela multifunkční kuchyňský stroj se čtyřmi nástavci - mixérem, bruskou, lešticím kotoučem a vibrátorem).To tuto pomůcku staví dokonce před vynález vysavače nebo žehličky.Tyto strojky však byli pro masáž celého těla,nikoli pouze pro určitou erotogenní část.
Vibrátory jak je známe dnes se objevily okolo roku 1966.Každý by předpokládal,ža zavržením antihysterických lékařských sezení zaniknou i vibrátory to se nicméně nestalo.Naopak vzniklo mnoho nových tvarů a velikostí.Velkou rychlostí se začali šířit zprávy o neuvěřitelných léčebných účincích a to až do doby než je začaly používat ve 30. letech pornoherečky.


První sexshopy byli otevřeny v sedmdesátých létech a to znamenalo osudový rozmach robertků.I přesto,že žijeme v sexistické době,v některých státech USA-Georgia,Texas-jsou vibrátory stále nelegální.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsem tady

Klik

Komentáře

1 Tina tweee SBéé Tina tweee SBéé | Web | 25. března 2009 v 21:01 | Reagovat

jaj to vypada jak feen..no uz vim proc ti ten tvuj tak vybroval:D

2 Koťátko... Koťátko... | 26. března 2009 v 19:33 | Reagovat

jasný to bylo skrytý ne :P

3 Marty Marty | Web | 24. října 2011 v 0:06 | Reagovat

Vyberte si ten svůj vibrátor na http://vibratory-pro-zeny.infosit.cz/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama